Toffs Marrakech
Tänkte först hitta på något roligt med ungarna, men eftersom vi ska iväg imorgon på roligheter så stannande vi istället hemma. Jag tror på att barn behöver landa, ha lite tråkigt ibland och också bara vara vara lata. De har haft kompisar här varje dag i helgen så idag är vi bara hemma och myser. Själv måste jag jobba, bildbyrån vill sälja mina rep fort som tusan så här blir det att sitta kvällen lång.
Ha en fin dag!
Kram Lotta





10 kommentarer:
Kul att det går bra för dig :)!
Önskar dig en härlig vecka.
Kram Malin
www.missdalarna.se
Tror också att barn behöver vila och även att ha tråkigt ibland. Ha ett härligt sportlov, vi hade vårt förra veckan.
Så kul att det går så bra för dig och ditt företag!:)
Kram
Klokt tänkt! Det är jätteviktigt att barn har tråkigt emellanåt!
Ha en fin vecka! ♥
Så skönt med sportlov. Jag tror som du att barnen behöver lite lugn ibland de också lika väl som vi vuxna.
Härligt att ha frysen laddad med en massa bullar, så gott :).
Och det är så roligt att läsa om dina framgångar, som jag skrivit förut så är det så härligt att veta att det faktiskt gåt att få sina drömmar att uppfyllas, grattis till dig!
Ha nu ett härligt sportlov! Kram Jennifer
Hej underbara du!
Slank in på din underbara blogg och läste den, vilken resa su har gjort i ditt liv och vad ohehört stark du verka vara. Att våga ta steget. Dig ska jag följa, sådanan färg starka människor älskar jag.
Tack för att du finns!
kram Vickan
Ibland är ju så skönt att bara vara hemma och ta det lugn:)
Så roligt att det går bra för dig! Du har en så inpirerande resa bakom dig!
Hoppas jobbet går bra ikväll!
Kram Fredrika
Håller med dig,tror inte på att barn ska ha allt servat jämt.
Mår som sagt bra av att ha lite tråkigt ibland ;)))
Hopas att ni får en mysig dag i morgon.
Kram Thess
Ja barn behöver också vila sig ibland..
Vacker tofs!
Önskar dig en fortsatt fin vecka!
Du är så klok! Fnissar lite igenkännande. Har samma tankar. Brukar säga till mina barn "lägg dig och titta upp i taket en stund så kommer du att få fatt i spännande tankar".
Läste för längesedan en undersökning om kreativitet som hävdade att vi behöver ha tråkigt ibland för att vår kreativitet ska kunna blomma.
Stor kram till dig,
L
Vilka fina souvenirer du har från Marrakech! Det är alltid så kul när man kommer hem från en resa och kan pynta med massa fint man tagit med sig och som får en att tänka tillbaka på resan och allt roligt man gjort. Toffsen var jättefin och jag gillar verkligen de snygga ljuslyktorna du köpt också!! Ha en fortsatt fin dag och tack för all inspiration du sprider :) Kram Lena
Skicka en kommentar